Enterosgel — pomocník při potravinových alergiích

Trápí vás potravinové alergie? Rádi byste si dali zmrzlinu nebo jahody bez trávicích problémů? Enterosgel je v takovém případě vhodným pomocníkem.

Jak to funguje?

Stav vnějšího krytu těla, tj. kůže, odráží často poruchy žaludečního a trávicího traktu. Rovněž některé vyrážky, ekzémy a uhry mohou souviset s poruchami látkové výměny.

Jak se potravinová alergie projevuje?

Na kůži se mohou projevovat změny podmíněné zánětem jako dermatitida vyvolaná alergií, trudovitost, vyrážka a skvrny. Také atopický ekzém může být projevem potravinové alergie.

Co alergii vyvolává?

Potravinová alergie je stav, kdy organizmus reaguje na určité potraviny jako na škodlivou látku. Potravinovými alergiemi trpí jak děti, tak i dospělí. Ale u dítěte může alergie na produkt s věkem pominout, ale u dospělého, bohužel, zůstává.

Potravinové alergie vyvolává nejčastěji:

Alergická reakce je zcela běžnou obranou organizmu při vyšší citlivosti na některou složku z vnějšího či vnitřního okolí.

Alergie a s tím spojené alergické reakce mohou být vyvolány požitím některých potravin (potravinové alergie), na které je organizmus hypercitlivý. Alergeny mohou být tedy pro některé citlivé organizmy škodlivé a působí v těle stejně negativně jako ostatní toxiny a škodliviny.

Jak Enterosgel pomáhá

Léčba potravinové alergie se zaměřuje na snížení symptomů alergické reakce, odstranění alergenu z těla a obnovení střevní mikroflóry.

Jsou předepisovány antihistaminové přípravky, při těžké formě alergie pak glukokortikoidní hormony.

Velký význam pro úspěšnou léčbu potravinové alergie má rychlé navázání alergenu a jeho vyloučení z organizmu. Tohoto důležitého úkolu se skvěle zhostí Enterosgel. Enterosgel napomáhá vyloučení alergenů, toxinů a biologicky aktivních látek, které vznikají při alergické reakci v organizmu. Současně Enterosgel nebrání vstřebávání vitamínů, mikroprvků a dalších výživných látek ve střevě.

Enterosgel chrání sliznici žaludečního a střevního traktu před poškozením. Díky tomu se normalizuje činnost ochranné bariéry střevní stěny, což přispívá ke snížení průniků alergenů do organizmu. Enterosgel také napomáhá obnově přirozené mikroflóry střeva produkující kyselinu mléčnou a potlačení patogenních bakterií.