Dovolená bez průjmů

Rádi cestujete a často jezdíte na služební cesty nebo na dovolenou? V takovém případě přidejte do své lékárničky Enterosgel.

Problémy s trávením a průjmem mohou během dovolené nastat z celé řady důvodů. Během dovolené se často setkáváme s jídlem a vodou, na které náš organizmus není zvyklý. Kromě toho dochází ke změnám teplot, které jsou pro nás neobvyklé.

Lékaři se domnívají, že častý výskyt průjmu u osob na cestách může být spojen s porušováním pravidel osobní hygieny (nemyté ruce), nutností návštěv restaurací a jiných zařízení veřejného stravování.

Častou příčinou problému se stává voda, mléko, kulinářské výrobky, maso, vejce. Turisté mohou onemocnět například po vypití vody z místních zdrojů, včetně případů, kdy polknou vodu během koupání. V nekvalitních potravinách a vodě se hojně vyskytují mikroorganizmy, viry a parazité způsobující choroby.

Riziko nákazy střevní infekcí je vysoké nejen u osob, které navštěvují exotické země, ale i u těch, kteří tráví volno na vlastní chatě nebo doma.

Pokud jsou střevní problémy lehčího charakteru, můžeme je zvládnout vlastními silami, v těžkých případech je třeba vyhledat lékaře!

Enterosgel zabírá rychle a vy si můžete svou dovolenou naplno užít

V případě průjmu je nejlepším řešením šetřící dieta s omezením tepelně nezpracovaného ovoce, plodů a zeleniny.

Je třeba zvýšit příjem tekutin (šťáv, čaje, vody, kysaných mléčných výrobků).

Je nutné rovněž užívat přípravky, vylučující toxiny z organimu – střevní adsorbenty. Moderním, avšak již dobře známým enterosorbentem je Enterosgel. Díky svému poréznímu povrchu přispívá k vyloučení toxických látek a mikrobů, jež jsou příčinou nemoci, a také k obnově poškozené střevní sliznice.

Kromě sorbentů se při těžkém průjmu mohou užívat antibiotika se širokým spektrem účinku. Pro zlepšení trávení se během jídla užívají pankreatické enzymy, které však musí být předepsány kvalifikovaným lékařem!

Je třeba mít na paměti: Pokud máte horečku, krev ve stolici, známky dehydratace, šest nebo více stolic během posledních 24 hodin, současné průjmy a zvracení, silné nebo neustálé bolesti břicha, vyhledejte co nejdříve lékařskou pomoc, zejména jde-li o děti.