Nejčastější dotazy

Pro dospělého je obvyklá dávka 1 polévková lžíce, tj. 15 až 22,5 g. Můžete konzumovat buď rozmíchané ve sklenici s vodou, nebo přímo do úst.

Enterosgel doporučujeme užívat hned po probuzení na lačno a těsně před tím, než jdete spát. Doporučovaný odstup 2 hodiny od jídla.

Doporučujeme mít Enterosgel v pohotovosti, a když budete cítit, že se vám nedělá dobře např. po nějakém jídle, tak si vezměte 1 dávku Enterosgelu dle věku.

Je celkem jedno, jestli užijete antikoncepci před nebo po požití Enterosgelu, ale rozhodně si dejte odstup asi 2 hodiny.

Ano, na průjem je vhodné podávat Enterosgel. Enterosgel je zcela bezpečný a nevstřebává se, „vychytá“ z trávicího traktu bakterie a viry, aniž by tělu odebral přátelské laktobacily. Ovšem déletrvající nebo časté průjmy je nutno konzultovat s vaším dětským lékařem! U dětí rychle dochází k dehydrataci organizmu! Děti od 1 roku užívají 5 g (1 čajovou lžičku) 3x denně před jídlem. Jednotlivou dávku Enterosgelu lze před užitím rozmíchat v mateřském mléce, vodě, ovocné šťávě nebo polotekuté kojenecké stravě dle věku dítěte.

Vaše dotazy